produkty
technologie
společnost
testy
eventy

Sroll Rhythm - nový model integrovaného zesilovače

Zesilovač Rhythm má nově řešenou zesilovací část která svými vlastnostmi překonává většinu řešení která byla doposud považována za ultimátní. Celé roky vývoje máme cíl vstoupit na trh s konečným řešením, které uspokojí posluchače trvale. Nejtěžší je zjistit kde jsou ty hranice dokonalosti, za které už další zlepšení nebude mít velký poslechový přínos. Proto trvale pracujeme na hledání nových technologií zpracování audio signálu, abychom mohli ověřit zda to má ještě významný přínos pro poslech. Postupně jsme došli k závěru, že dokonce ani velmi kvalitní reprokabel nedokáže přenést zvuk do reprosoustav bez slyšitelných poškození. Tak jsme začali tušit, že i zesilovače budou ještě potřebovat další radikální kvalitativní skok, protože o současných technologiích výkonových zesilovačů rozhodně nejde prohlásit že poškozují signál méně než kvalitní kabely. Vznikl nový cíl vyvinout takový zesilovač, který ve zvuku napáchá méně škod, než kolik jich napáchá půl metru kvalitního reprokabelu. U tak originálního vývoje nelze hádat kolik let bude trvat, a proto ho nelze ani ohlásit předem a slibovat termíny. Zkušenost z různých tlaků kdy už to bude finální máme z dřívějšího vývoje. Proto poslední roky nebylo o nás moc informací a jen probíhal intenzivní vývoj. Výsledkem je zesilovač Rytmus. Podle nadšení těch kdo ho slyšeli nebo koupili se zdá, že cíle bylo dosaženo.

Jen pár příkladů:

Nemá žádné vazební kondenzátory.

Nemá žádné operační zesilovače.

Má extrémně krátké signálové cesty.

Celá elektronika od vstupu po výstup je na keramických čtyřvrstvých DPS. Jde o vysokofrekvenční materiál do 10GHz. Oproti laminátové DPS má také mnohem vyšší tepelnou vodivost.

Používá nejmodernější rychlé nízkošumové tranzistory. Většina těch co jsou v signálové cestě se vyrábí od r. 2014.

Hlasitost je řízena odporovou sítí z precizních, tenkovrstvých, nízko šumových odporů které jsou přepínány relátky.

Průměrná hustota osazení v signálové části je 35 součástek na centimetr čtverečný.

Každý kanál obsahuje více než 100 diskrétních tranzistorů.

Celý obvod má velmi nízké tepelné ztráty a provozní teploty. Ty jsou tak nízké, že předpokládaná životnost zesilovače je nad 50 let. Vše při vývoji kontrolováno infrakamerou.

Každý kanál má samostatný napájecí zdroj a plovoucí zem. Veškeré ovládání je odděleno opticky, takže nevznikají žádné zemní smyčky. Ani mezi kanály.

Čtyři RCA vstupy jsou přepínány pomocí 16ks relé, každé s dvojitým přepínacím kontaktem. Tím jsou dokonale odděleny nepřehrávané vstupy. Nejen galvanicky, je odstraněn i kapacitní přenos přes rozpojené kontakty uzemněním signálové cesty. Proto tolik relé. Pro úsporné řešení stačí jen čtyři kusy.

+ mnoho dalších technologií, které nenajdete ani u nejdražších zesilovačů.

Pracujeme na výrobě prvních sérií a vývoji dalších komponentů.

V nejbližší době se dostaneme k aktualizaci těchto stránek a měřených parametrů.

Cena 165000Kč