Epigram
Wzmacniacz z nowo rozwiązaną częścią wzmacniacza, która w wszystkich kierunkach pokonuje zwykłe rozwiązania.
Żadne kondensatory sprzęgające, żadne wzmacniacze operacyjne. Dzięki temu nie dochodzi do zniekształcenia dźwięku, któremu podczas zwykłego zastosowania tych części z pewnością nie unikniemy.
WięcejW prawie że całej ścieżce sygnałowej są zastosowane tranzystory o wysokiej częstotliwości 8Ghz. To chyba 100x wyższa szybkość niż w zwykłych konstrukcjach. Została zastosowana oryginalna bardzo skuteczna korekta zniekształcenia przejściowego. Każdy kanał zawiera ponad 100 tranzystorów dyskretnych. Średnia gęstość wyposażenia w części sygnałowej wynosi 35 części składowych na centymetr kwadratowy. Dzięki temu jest cały obwód wyjątkowo mały i szybki. Potrafi eliminować wszystkie rodzaje zniekształceń o wiele bardziej skuteczniej niż inne rozwiązania, ma ekstremalną rozdzielczość, dynamikę i kontrolę basów. Taka miniaturyzacja i przyśpieszenie jest jednak wielokrotnie kosztowniejszy niż zwykłe konstrukcje, ale wszystkie ww. zalety razem przedstawiają rewolucję w wzmacnianiu sygnału audio . Nawet kontrola basów przekonuje kilkakrotnie skuteczniejsze i droższe wzmacniacze.
Cały obwód ma niskie straty ciepła i temperatury eksploatacyjne. Podczas opracowywania wszystko jest kontrolowane za pomocą kamery termowizyjnej, by żadna część składowa nie została uszkodzona przez przegrzanie. To przyczynia się do wysokiej niezawodności i żywotności wzmacniacza.
Głośność jest sterowana siecią rezystorową z precyzyjnych, cienkowarstwowych, rezystorów niskoszumowych, które są przełączana za pomocą przekaźników. Tym sposobem jest usunięte zniekształcenie zwykłych regulatorów głośności.
Każdy kanał ma samodzielne źródło napięcia i pływającą podłogą. Wszelkie sterowanie jest oddzielone optycznie, to znaczy, że nie powstają żadne pętle naziemne. Nawet między kanałami. Dlatego wzmacniacz nie potrzebuje wejścia XLR. Te zwykle wymagają kolejny wzmacniacz do opracowania fali ujemnej, przez co przedłuża się ścieżka sygnału.
Wejścia RCA są przełączane za pomocą 16 szt. przekaźników (zwykle są zastosowane 4 szt. przekaźników), każde z podwójnym przełącznikiem stykowym. To umożliwia doskonale oddzielić nie odtwarzane wejścia, i ochronić ich niepożądane zakłócenie o wysokiej częstotliwości. Nie trzeba dawać na niezastosowane wejścia wtyczek ekranowanych. Dlatego tyle przekaźników. Oczywiście także ich sterowanie jest filtrowane przy każdym przekaźniku osobno tak, aby do ścieżki sygnałowej ani tu nie mogło przedostać się żadne zakłócenie, ani od przekaźnika dalszego wejścia.
Także główne źródło zasilania jest wyposażone skomplikowanym i skutecznym filtrem przeciwko zakłóceniom jak z sieci zasilającej, tak również pomiędzy obwodami.
Zwykły wskaźnik głośności z cyframi segmentowymi lub wyświetlaczem graficznym dzięki zasadom swego działania wytwarza zakłócenie o wysokiej częstotliwości. Dlatego dla tego wzmacniacza zaprojektowałem wskaźnik głośności z 65 LED diodami, które są zapalane statycznie, każda własnym obwodem. Ich natężenie światła jest regulowane za pomocą wzmacniacza analogowego, który jest dostosowany do aktualnego oświetlenia pomieszczenia. Więc jest to przyjemne nawet w ciemności. To rozwiązanie nie wytwarza żadnych zakłóceń.
Słuchanie ww. wzmacniacza w porównaniu z starszymi modelami wywołuje takie uczucia, że w kontekście z nazwami poprzednich produktów (Lyric, Rhythm) nazwałem go Epigram. Pomimo tego, że poprzednie urządzenia także wykazywały niezwykle wysoką jakość.
Podstawowe parametry
Moc muzyczna 4 Ω: 2×230 W
Zniekształcenie harmoniczne: 0,0002 %
Impedancja wejściowa: 9,5 kΩ
Wzmocnienie napięciowe: 34 dB
Rozmiary v mm (s×w×g): 430×157×410
Masa: 21 kg
Mniej