Odkryj muzykę

Epigram

Wzmacniacz z nowo rozwiązaną częścią wzmacniacza, która w wszystkich kierunkach pokonuje zwykłe rozwiązania.

Żadne kondensatory sprzęgające, żadne wzmacniacze operacyjne. Dzięki temu nie dochodzi do zniekształcenia dźwięku, któremu podczas zwykłego zastosowania tych części z pewnością nie unikniemy.

Więcej

W prawie że całej ścieżce sygnałowej są zastosowane tranzystory o wysokiej częstotliwości 8Ghz. To chyba 100x wyższa szybkość niż w zwykłych konstrukcjach. Została zastosowana oryginalna bardzo skuteczna korekta zniekształcenia przejściowego. Każdy kanał zawiera ponad 100 tranzystorów dyskretnych. Średnia gęstość wyposażenia w części sygnałowej wynosi 35 części składowych na centymetr kwadratowy. Dzięki temu jest cały obwód wyjątkowo mały i szybki. Potrafi eliminować wszystkie rodzaje zniekształceń o wiele bardziej skuteczniej niż inne rozwiązania, ma ekstremalną rozdzielczość, dynamikę i kontrolę basów. Taka miniaturyzacja i przyśpieszenie jest jednak wielokrotnie kosztowniejszy niż zwykłe konstrukcje, ale wszystkie ww. zalety razem przedstawiają rewolucję w wzmacnianiu sygnału audio . Nawet kontrola basów przekonuje kilkakrotnie skuteczniejsze i droższe wzmacniacze.

Cały obwód ma niskie straty ciepła i temperatury eksploatacyjne. Podczas opracowywania wszystko jest kontrolowane za pomocą kamery termowizyjnej, by żadna część składowa nie została uszkodzona przez przegrzanie. To przyczynia się do wysokiej niezawodności i żywotności wzmacniacza.

Głośność jest sterowana siecią rezystorową z precyzyjnych, cienkowarstwowych, rezystorów niskoszumowych, które są przełączana za pomocą przekaźników. Tym sposobem jest usunięte zniekształcenie zwykłych regulatorów głośności.

Każdy kanał ma samodzielne źródło napięcia i pływającą podłogą. Wszelkie sterowanie jest oddzielone optycznie, to znaczy, że nie powstają żadne pętle naziemne. Nawet między kanałami. Dlatego wzmacniacz nie potrzebuje wejścia XLR. Te zwykle wymagają kolejny wzmacniacz do opracowania fali ujemnej, przez co przedłuża się ścieżka sygnału.

Wejścia RCA są przełączane za pomocą 16 szt. przekaźników (zwykle są zastosowane 4 szt. przekaźników), każde z podwójnym przełącznikiem stykowym. To umożliwia doskonale oddzielić nie odtwarzane wejścia, i ochronić ich niepożądane zakłócenie o wysokiej częstotliwości. Nie trzeba dawać na niezastosowane wejścia wtyczek ekranowanych. Dlatego tyle przekaźników. Oczywiście także ich sterowanie jest filtrowane przy każdym przekaźniku osobno tak, aby do ścieżki sygnałowej ani tu nie mogło przedostać się żadne zakłócenie, ani od przekaźnika dalszego wejścia.

Także główne źródło zasilania jest wyposażone skomplikowanym i skutecznym filtrem przeciwko zakłóceniom jak z sieci zasilającej, tak również pomiędzy obwodami.

Zwykły wskaźnik głośności z cyframi segmentowymi lub wyświetlaczem graficznym dzięki zasadom swego działania wytwarza zakłócenie o wysokiej częstotliwości. Dlatego dla tego wzmacniacza zaprojektowałem wskaźnik głośności z 65 LED diodami, które są zapalane statycznie, każda własnym obwodem. Ich natężenie światła jest regulowane za pomocą wzmacniacza analogowego, który jest dostosowany do aktualnego oświetlenia pomieszczenia. Więc jest to przyjemne nawet w ciemności. To rozwiązanie nie wytwarza żadnych zakłóceń.

Słuchanie ww. wzmacniacza w porównaniu z starszymi modelami wywołuje takie uczucia, że w kontekście z nazwami poprzednich produktów (Lyric, Rhythm) nazwałem go Epigram. Pomimo tego, że poprzednie urządzenia także wykazywały niezwykle wysoką jakość.

Podstawowe parametry

Moc muzyczna 4 Ω: 2×230 W

Zniekształcenie harmoniczne: 0,0002 %

Impedancja wejściowa: 9,5 kΩ

Wzmocnienie napięciowe: 34 dB

Rozmiary v mm (s×w×g): 430×157×410

Masa: 21 kg

Mniej

Muse

DA przetwornik o wysokiej rozdzielczości

Podstawowe parametry

PCM 32 Bit / 768 kHz

DSD64 ˜ DS512

Wejście: USB B

Wyjście: RCA / XLR

Impedancja wejściowa: 32 Ω

Zniekształcenie harmoniczne: 0,0001 %

Sound Garden

Pełnozakresowy wielokierunkowy system nagłośnieniowy

Podstawowe parametry

Promieniowanie: liniowe 360 stopni dokoła

Liczba falowników: 14 przetworników w każdym systemie nagłośnieniowym

Ekstremalna dynamika w całym spektrum

Zakres frekwencyjny: 20 Hz - 36 kHz

Wrażliwość względna: 88 dB / 2,83 V

Purity Kapton

Referencyjna seria czystych, dokładnych kabli

Podstawowy opis

Kable głośnikowe

Interkonekt kable

USB kable

Kable zasilające

Testy, recenze, ocenění

Sroll Purity Kapton

Hi-fi Voice, Daniel Březina, 5. března 2018

Sroll Rhythm a Sroll Epos

Hi-fi Voice, Lubomír Vlk, 3. říjen 2016

Sroll aneb Hudba léčí

Le Cigare & Vin Style, Jakub Šmíd, 30. dubna 2010

Sroll Lyric - Produkt roku 2009

Hi-fi Voice, Daniel Březina, 2009

Sroll Lyric

Hi-fi Voice, Lubomír Vlk, 28. července 2009

O nas

Moim długoterminowym celem jest zaprojektowanie zestawu nagłośnieniowego, zdolnego odtwarzać muzykę rzeczywiście wiernie, czysto, z pełną dynamiką i bez sztucznej barwy dźwięku. Tylko taki zestaw zapewni maksymalne dowartościowanie emocjonalne podczas słuchania muzyki i trwałego zadowolenia słuchacza.

Więcej

Rozwiązanie odtwarzania muzyki przyjmuję jako najważniejsze zadanie mojego życia, i poświęcam się mu już od kilkudziesięciu lat. Należało poświęcać się badaniom jak w znanych dziedzinach, tak również w tych wyśmiewanych i odkrywać nowe ścieżki. Opracowałem całkowicie oryginalne rozwiązanie komponentów, które nie wychodzi z żadnej znanej konstrukcji. Opracowanie nie było by możliwe bez pierwszorzędnych przyrządów pomiarowych, oprócz zwykłej techniki pomiarowej konieczne było opracowanie własnego urządzenia i technologii do opracowania elementów i obróbki materiałów.

Wiadomo już, że nawet najdokładniejsze pomiary nie wystarczą do wiarygodnej oceny rzeczywistej jakości komponentów, oprócz obiektywnej analizy technicznej opieram się także o testy słuchań, mające na celu dokładność komponentów. Na przykład podczas słuchania kabla oceniam, czy połączenie okablowania gra inaczej niż bezpośrednie połączenie bez kabla, lub czy długi kabel gra tak samo jak krótki. Celem jest najmniejsza różnica w ww. porównaniach. Wraz z wzrostem rozdzielczości zestawu, ww. testy stają się coraz bardziej dokładne. Dlatego opracowanie moich produktów w ostatnich latach gwałtownie przyspieszało się. Dokładniejsze słuchanie każdej zmiany konstrukcyjnej, przynosi mi lepsze zrozumienie a jego właściwości fizyczne są ważne dla ścieżek sygnałowych. Następnie dochodzi do trudnego rozwoju laboratoryjnego, kiedy ww. właściwości ulepszam, gdzie to tylko możliwe. Następne przesłuchanie nowej wersji zawsze potwierdzi znaczne ulepszenie (już od kilku dziesięciu lat bez wyjątku). To świadczy o tym, że nie chodzi o przypadkowe badania, ale o obiektywną procedurę techniczną. Wystarczające doświadczenia z psychoakustyką wraz z jak najbardziej dokładnym zestawem jest niezbędnym uzupełnieniem analizy technicznej komponentu. Jakość zestawu badawczego określa, gdzie można uzyskać nowe rozwiązania z diagnostyką. To droga, która będzie trwać przez dziesięciolecia, ponieważ na początku nie ma dostępnych ani wystarczająco dokładnych komponentów, ani sposób jak określić, które powinny to być. Dlatego na początku wiele rzeczy wygląda jako szarlataństwo, (na przykład odtwarzanie lub materiały), ponieważ nie istnieje sposób jak ich prawidłowo zdiagnozować.

Dźwięk mojego obecnego zestawu nie jest wynikiem wzajemnego strojenia komponentów, ale dokładnością każdego z nich. Jest wyjątkowo czysty, bardzo dynamiczny i bogaty w informacje. Zestaw nie wytwarza własnej nieprzyjemnej ani uroczej barwy dźwięku i ma aż szokującą rozdzielczość, którą trudno gdzie indziej odnaleźć. Naturalną pięknością i bogactwem zaskakują zwłaszcza skomplikowane nagrania, które na innych zestawach często wyrzucamy z powodu nieprzyjemnej agresywności. Niemal każde nagranie z całą pewnością sprawi ci przyjemność. Dzięki wysokiej rozdzielczości otrzymasz wszystkie informacje nawet z starych „biednych“ nagrań, i stwierdzisz, że są faktycznie świetne.

Przyjdź i przekonaj się o jakości produktu marki Šroll. Zapraszamy do zwiedzenia naszego studia przesłuchań w Náchodzie.

Luděk Šroll / konstruktor

Mniej

Kontakty

Luděk Šroll
Hostovského 237, 549 31 Hronov
, Česká republika
telefon: +420 603 253 975
, e-mail: sroll@sroll.com

Poslechové studio
Kollárova 1790, 547 01 Náchod
, Česká republika
GPS: 50.426162, 16.165863
Ukázat na mapě

© 2019 Luděk Šroll,
Všechna práva vyhrazena